Hjem / Nytt fra NT

Nytt fra NT

Kulturkontakt Nord - påmindelse om igangværende ansøgningsomgange.

Efterårets ansøgningsrunde er åbnet. Hvad end du har brug for rejsestøtte for din rejse i Norden eller Baltikum, du planlægger et projekt med nordisk fokus eller du vil etablere et mere varigt netværk med dine samarbejdspartnere, har du mellem 5. august og 3. september mulighed for at søge om støtte fra det nordiske eller fra det nordisk-baltiske kulturprogram.

Forfatter: Administrator User
Publisert: 09. september 2009

Tidsskriftet Internasjonal politikk på banen

Tidsskriftforeningen syns det er flott at Internasjonal politikk har samlet til viktig debatt. Som de sier i pressemeldingen:

"Eldre, skole, veier og klima dominerer valgkampen. Men i en verden der gamle grenser viskes ut og nye grenser trekkes opp har den utenrikspolitiske dimensjonen, som vanlig, vært underkommunisert. Dette gjør Internasjonal Politikk noe med.

Forfatter: Administrator User
Publisert: 09. september 2009

Ute nå

Strek 1-2010

Tema: Kyskhet - det siste tabu. Er kyskhet mer enn snerperi og mannemakt? Kan en livsnyter være kysk?

Drama 1-2010

Tema: Laiv/lajv/live/LARP

Josimar 2-2010

Tippeligastart, intervjuer, fra "Kniksens" storhetstid til utlendingenes inntog i ligaen - og annet spennende stoff!

Rødt! 1-10

Les. bl.a.: Porno – eit bombardement mot kvinner, Endring av mannsrollen, fedre-rettigheter og likestilling

Filosofisk supplement #1/2010:

Žižek er blitt kalt «kulturteoriens Elvis», les hans upublisert artikkel og mye annet!

Arkitektur N nr. 1-2010

har skole som tema, men inneholder mer! Les bl.a. om Greensburg; bære-kraftig gjenoppbygging etter tornadoen

Bøygen 1/10

er et rhizom! Slippfest på Blå, Brenneriveien 9c, Oslo, 2. mars fra 19.00

Folkemusikk 1 - 2010

Nytt navn, ny design og meir innhaldsrikt! Spelemannsbladet døypast om til Folkemusikk, les intervju med redaktøren her!

Norsk Tidsskriftforening Epost